Witaj! 

Chcę się z Tobą przywitać właśnie dziś, 8 marca na mojej nowej stronie poświęconej zarządzaniu!

Jeśli przed Tobą pierwszy projekt albo właśnie otrzymałaś swój pierwszy zespół i jeszcze nie wiesz jak sobie z tym poradzić to miejsce właśnie dla Ciebie. Poznaj praktyczne i teoretyczne aspekty kierowania projektem, zespołem, zarządzania czasem i doskonalenia pracy.


Jesteś w miejscu powstałym z myślą o początkujących menedżerach projektu a w szczególności kobietach, które wybrały lub zastanawiają się nad tą ścieżką kariery.

Dlaczego to strona skierowana w szczególności do kobiet? Bo teoria jest taka sama dla wszystkich. Certyfikaty, kursy czy studia podyplomowe nie mają ograniczeń odnośnie do płci, a jednak ciągle w zawodzie tym jest mniej kobiet niż mężczyzn, zwłaszcza w branży IT.

Dlatego stworzyłam miejsce, gdzie będziemy się mogły wymieniać doświadczeniami i razem rozwijać swoje kompetencje menedżerskie.

Skupimy się na początkach i tym jak zdobyć dobre podstawy i nie dać się pożreć stresom. I chociaż IT będzie punktem wyjścia, to myślę, że wiele z treści będzie uniwersalne i przydatne też w innych branżach.

Znajdziesz tutaj trochę teorii, wskazówki gdzie szukać więcej, jeśli chcesz zgłębiać wiedzę, nowości w dziedzinie ale przede wszystkim spojrzenie na temat kobiecym okiem. Bo jednak przez kilka lat praktyki w bardziej męskim niż kobiecym świece zauważyłam co najczęściej sprawia problemy młodym kobietom, gdy muszą pokierować swoim pierwszym zespołem, przygotować pierwszy harmonogram lub poprowadzić cały projekt po raz pierwszy.

Pozdrawiam, Ruda 🙂