Co nowego w zarządzaniu? Znasz te aplikacje?

Hej, tu Magda z narudo.pl. Przyznaję, że marzec wyjątkowo mnie zaskoczył 😊 Jeszcze niedawno planowaliśmy postanowienia noworoczne a tu nagle marzec! Też nie wiesz jak to się stało? To tak jak ja 😊 Natłok nowych projektów przelatany chorobami sprawił, że musiałam mocno ograniczyć aktywność w internecie ale już jestem!

Znajomość różnych narzędzi to element pracy każdego PM. Ostatnio wyłapałam kilka aplikacji, o których wcześniej nie słyszałam ale z pewnością są warte bliższego poznania. Znasz je? Co o nich sądzisz?

  • TAAGLY – według producentów to produkt dla tych, którym Asana czy Trello przestają już wystarczać, ale nie potrzebują jeszcze tak złożonych kombajnów jak np. Jira. Taagly ofertuje między innymi prowadzenie projektów i zarządzanie zadaniami, priorytety i kategorie zadań, listy TODO, wykres Gantta, mierzenie czasu pracy, estymaty oraz przypomnienia. W wersji startup do 5 użytkowników jest darmowa (oczywiście wiąże się to z pewnymi ograniczeniami).
  • Confly – to polskie narzędzie do wideokonferencji. Narzędzie jest obecnie darmowe, z czasem, po beta testach, zostanie uruchomiona płatna wersja. Czym wg twórców wyróżnia się to narzędzie? Jest możliwość stworzenia agendy spotkania, przypięcia jej w oknie rozmowy i śledzenia, który punkt jest właśnie omawiany. Dodatkowo jest opcja pisania współdzielonych notatek bezpośrednio w oknie spotkania oraz tablica do rysowania.
  • Design Wizard – czasem nawet PM musi zrobić prezentację czy grafikę, która musi być przy okazji również ładna.  Design Wizard to narzędzie umożliwiające tworzenie grafik on-line bezpośrednio w przeglądarce. Sporo opcji jest darmowych.

Nie wszystkie projekty to wielkie wdrożenia albo wielomiesięczne przedsięwzięcia. Ale nawet te mniejsze, z pozoru łatwiejsze projekty warto planować. Nie zawsze będzie to złożony harmonogram z wykresem Gantta itd., ale warto poświęcić chwilę na ustalenie zakresu i kolejnych kroków. Czasem na prostych przykładach najłatwiej coś pokazać dlatego na stronie Asystentka Level Master ukazał się artykuł pt. „Harmonogram projektu – jak go stworzyć (na przykładzie wdrożenia lead magnet)” Znajdziecie tam wskazówki, które mogą być pomocne przy planowaniu dużych i małych przedsięwzięć. Oczywiście wiemy, że każdy projekt jest inny, ale zawsze to jakiś punkt wyjścia Na końcu tego wpisu można pobrać odświeżone wydanie darmowego mini e-booka „Jak stworzyć harmonogram projektu w 7 krokach”.

Zobacz pozostałe wydania: