Co wiesz o kulturze zarządzania?

Cześć!

Bardzo bym chciała wreszcie napisać, że mamy piękną wiosnę ale chyba jeszcze nie tym razem 😊 Mimo niesprzyjającej pogody mam nadzieję, że jesteś po majówce wypoczęty, pełny energii i gotowy na nowe wiadomości ze świata zarządzania. W dzisiejszym newsletterze znajdziesz między innymi kilka słów o kulturze zarządzania w IT oraz prognozowanych trendach w roku 2021.Jak wygląda kultura zarządzania w IT?

IT to bardzo szybko rozwijający się obszar, z którego wywodzi się wiele współczesnych trendów w zarządzaniu. To z branży rozwoju oprogramowania wywodzi się SCRUM czy ogólnie metodyki zwinne jakie znamy. Co w takim razie wiemy o kulturze zarządzania w IT?

Okazuje się, że nie jest różowo. Nawet co 3 osoba pracująca w branży IT doświadcza micromanagementu. 65% osób podaje to jako jedną z przyczyn zmiany pracy! Zobacz webinar Kultura zarządzania w IT || No Fluff Jobs & Maja Gojtowska [SmoothieHR]., w którym poruszane są między innymi tematy komunikacji oraz samodzielności i decyzyjności pracowników.Natomiast według artykułu Krzysztofa Pasławskiego opublikowanego na stronie crn.pl aż 48 proc. specjalistów IT źle ocenia zarządzanie w firmach. Idąc dalej, wśród kobiet w IT wypalenie zawodowe może dotyczyć nawet 57% badanych.

Gdzie warto zajrzeć w Internecie?

Miłośnikom YouTube polecam kanał Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS – znajduje się tu wiele ciekawych materiałów oraz rozmów z ekspertami.Na blogu nofluffjobs.com znajdziesz bardzo obszerny materiał na temat Scruma pt. Scrum w pigułce Poznaj rolę, obowiązki i kodeks postępowania Scrum Mastera.

Zobacz jak eksperci prognozują trendy w zarządzaniu w roku 2021 w artykule Tomasza Biernata z 7n.Czy wiesz, że liderzy są bardziej zestresowani niż pracownicy? Według strony Sukces Pisany Szminką aż 70% osób odczuwa więcej stresu niż przed pandemią, a blisko 80% doświadcza ataków paniki.

Na stronie Agile PRINCE2 Project Management Templates Gallery znajdziesz wiele wzorów przydatnych w pracy PM

Lubisz mieć wybór i świadomie podejmować decyzje? SaaSworthy to kolejna wyszukiwarka aplikacji, również tych do zarządzania projektami.

Zajrzyj na narudo.pl

Przypominam, że na stronie jest ciągle aktualizowana lista z darmowymi źródłami wiedzy o zarządzaniu projektami. Oprócz tego, na Rudej Stronie Zarządzania znajdziesz nowy wpis o tym, dlaczego dokumentacja w projekcie jest ważna i co każdy project manager powinien o niej wiedzieć.

Co ma jakość do zarządzania projektami? Jak definiować i mierzyć jakość w projekcie i co właściwie mierzyć? I wreszcie – jak zmienić „jakoś” na „jakość”? Zapraszamy na pierwszy z serii wpisów Moniki Dzingielewskiej o jakości.