Hej, tu Magda z narudo.pl. Chociaż ostatnie dni ze względu na zamknięte przedszkola są dla mnie logistycznym wyzwaniem udało mi się zebrać dla Ciebie garść informacji ze świata zarządzania. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku w tym trudnym okresie. Mam też nadzieję, że nadchodząca wiosna tchnie w nas wszystkich trochę optymizmu 🙂

Gdzie warto zajrzeć w Internecie?

  • Agregat aplikacji do zarządzania projektami – mnóstwo narzędzi zebranych i opisanych w jednym miejscu. Coś dla niezdecydowanych, którzy ciągle szukają właściwego rozwiązania jak i dla tych, którzy lubią być zawsze na bieżąco.
  • Niedawno natrafiłam na super inicjatywę Grzegorza Jarosza, który stworzył zupełnie darmowy newsletter o Agile i IT. Coś dla zainteresowanych zwinnym zarządzaniem. 
  • Jeśli tematy zwinne, Lean, Keizen są w obszarze Twoich zainteresowań koniecznie zajrzyj do Baby na Leanie. To blog, w którym autorka pisze o zarządzaniu i Lean z nieco innej perspektywy.
  • Wiesz, że LinkedIn to nie tylko przeglądarka ofert pracy i wyszukiwarka pracowników? Jest tam coraz więcej wartościowych treści. Zobacz jeszcze jeden ciekawy artykuł o Agile – Czym są User  Stories?
  • Znowu kto może, ten pracuje zdalnie. Zastanawiasz się czasem jak praca zdalna wpływa na jakość życia w mieście? Zajrzyj i posłuchaj podcastu „Nie ma biura” 
  • Często trudno zachować efektywność w pracy zdalnej. Na tym wydarzeniu dowiesz się jak zadbać o siebie i zapewnić efektywną pracę w systemie zdalnym i hybrydowym.

Zajrzyj na narudo.pl

Lubisz czytać? Przygotowałam dla Ciebie listę powieści o zarządzaniu, które wciągają niczym najlepsze kryminały. Jestem przekonana, że z takiej powieści można nauczyć się równie dużo co z podręczników. Jeśli jednak wolisz klasyczne podręczniki zerknij na zestawienie 10 książek o zarządzaniu od IC Project

Na Rudej Stronie Zarządzania pojawiła się też gościnna seria wpisów dr Andrzeja Zalewskiego o wdrożeniach ERP. Wpisy te pierwotnie wypatrzyłam na jednej z grup o zarządzaniu. Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić autora na opublikowanie tych wpisów na mojej stronie i teraz mogę się nimi z Tobą podzielić. Poznaj wdrożenia dużych systemów od podszewki i przeczytaj praktyczne case study.

Wiecie co?! Pierwszy raz obejmuję jako Ruda Strona Zarządzania patronat medialny! Taka sytuacja 🙂 Project Management Days to największa w Polsce studencka konferencja o tematyce zarządzania projektami organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ruda Strona Zarządzania będzie w tym roku patronem medialnym tego wydarzenia!

Uśmiechnij się!

Praca PM to nie tylko patrzenie w tabelki i pisanie maili. Czasem manager musi się porządnie skupić nad zadaniem. I czasem przychodzi to z wielkim trudem. Na koniec odrobina humoru, czyli HRejterzy w odcinku pod tytułem: „Gdy chcesz skupić się na pracy koncepcyjnej”

Zobacz pozostałe wydania: