Jesteś z tych co JAKOŚ czy JAKOŚĆ?

Cześć!

Projekty „pracowe” powciągały mnie tak bardzo, że nie wiadomo kiedy minął maj i za pasem wakacje. Mimo wyczekiwanej słonecznej pogody na blogu nie zwalniamy tempa (poza małym odpoczynkiem w długi weekend) i czerwiec na narudo.pl ogłaszamy miesiącem jakości w projekcie!

Albo dobrze, albo tanio albo szybko. Każdy pewnie choć raz słyszał (albo wygłaszał) taki tekst. I każdy, kto „dowozi” (nie ważne czy produkty, usługi czy produkty elektroniczne) ma świadomość, że jeśli ma być dobrze i tanio to zazwyczaj nie będzie szybko. Jak ma być dobrze i szybko – może nie być tanio. A jak będzie za tanio to będzie byle jak.

Co project manager powinien wiedzieć o jakości? Jak definiować i mierzyć jakość w projekcie i co właściwie mierzyć? I wreszcie – jak zmienić „jakoś” na „jakość”? Na Rudej Stronie Zarządzania znajdziesz już 4 odcinki serii Moniki Dzingielewskiej pt. „Jest „JAKOŚ” – może być „JAKOŚĆ”.Zobacz wszystkie wpisy z serii „Jest JAKOŚ – może być JAKOŚĆ”.Tytułem wstępuO jakości słów kilka„Planuj”, czyli jak właściwie zadawać pytania„Mierz i działaj” czyli miary, metryki, statystyki i trendy.

Gdzie warto zajrzeć w Internecie?

Czy po niemal półtora roku pandemii, lockdawnów i pracy zdalnej można coś jeszcze powiedzieć o pracy zdalnej? Można i trzeba, skoro zostaje ona z nami na dłużej. O tym jak mądrze pracować z domu usłyszymy w podcascie „Nie ma biura” Pawła Orzecha 

Masz swojego guru produktywności? Zastanawiasz się jak organizują swój czas znani przedsiębiorcy i managerowie? Ostatnio Elon Musk rozesłał swoim pracownikom porady na temat produktywności.

Wszystkim, którzy codziennie mierzą się z zalewem informacji, komunikatów i wiadomości polecam wpis „How to Overcome Information Overload: Complete Guide 101”. Chętnie poznam też Wasze sposoby na nadmiar informacji.

Dla tych, którzy chcą wejść do świata IT i w dodatku myślą o roli Project Managera idealny będzie materiał „Understand Software Engineering”. Są to podstawy wytwarzania oprogramowania.

Chociaż project manager nie musi być ekspertem od wszystkiego i często bierze udział w projekcie dopiero gdy umowa jest podpisana myślę, że planując pracę jako PM w IT warto mieć chociaż odrobinę podstawowej wiedzy o umowach. W końcu często umowy precyzują sposób prowadzenia czy rozliczania projektu, za co PM właśnie odpowiada. 

Jednym z mniej lubianych obowiązków managerów jest przygotowywanie prezentacji i raportów. Niestety zwykle trudno ich uniknąć. Aby choć trochę ułatwić sobie życie warto poznać Pitch. Jest to internetowy kreator do prezentacji, który nawet w darmowej wersji pozwoli wiele zdziałać.

W maju wystartował bardzo ciekawy projekt – 52 tygodnie z Lean Management. To darmowy newsletter o zarządzaniu z Lean.

Co się stało, że z dnia na dzień wyszukiwanie Asany skoczyło w polskim Internecie? Wystarczyło, że HRejterzy opowiedzieli o tym jak używają jej do pracy w swoim filmie „Produktywność wg CodeTwo. 🙂

I na koniec polecajka od użytkowników naszej grupy – o tym jak możemy myśleć o projektach.

Zaglądaj regularnie na narudo.pl

Przypominam, że na stronie jest ciągle aktualizowana lista z darmowymi źródłami wiedzy o zarządzaniu projektami. W archiwum znajdziesz też poprzednie newslettery.