Jak zdalnie zaprezentować klientowi projekt, czyli kilka słów o Showly

W każdym projekcie przychodzi czas, kiedy trzeba zaprezentować efekty naszej pracy klientowi. W projektach, w których wygląd ma szczególne znaczenie, jest to wyjątkowo istotna faza. Graficy, ilustratorzy i różnego rodzaju projektanci doskonale wiedzą jak żmudnym i trudnym procesem jest faza uzgodnień z klientem. Oczywiście na spotkaniu na żywo można pokazać palcem co nam się nie podoba. Jednak spotkania na żywo wymagają nakładu czasu, zaangażowania wszystkich w tym samym czasie a czasem, ze względu choćby na odległość są niemożliwe lub nieopłacalne. I tu właśnie wkracza Showly.

Dzięki technologii nie musimy się ograniczać do klientów lokalnych i możemy pracować z ludźmi z całego świata. Zostaje tylko problem uzgodnień: uwagi, poprawki, uwagi potem znowu poprawki. I tak w koło Macieju…
Czy jest coś, co można zrobić, by usprawnić wymianę uwag z klientem tak by nie była to niekończąca się seria? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć autorzy Showly, tworząc niezwykle intuicyjne narzędzie.

Co to jest Showly?

Showly.co to platforma pozwalająca na wymianę uwag między twórcą i klientem. Dedykowana jest wszystkim tym, którzy w swojej pracy tworzą projekty przedstawiane klientom w formie graficznej: grafikom, ilustratorom, projektantom interfejsów i stron internetowych, projektantom wnętrz i freelancerom.
Wykorzystanie Showly pozwala zredukować czas poświęcany na tradycyjną wymianę uwag za pomocą maili i telefonów. Showly przyspiesza proces akceptacji oraz prowadzi klienta przez wstępnie zdefiniowany proces udzielania feedbacku.

Jak używać Showly?

Nic prostszego. Prostota i intuicyjność to najlepsze słowa, jakie opisują Showly. Aplikacja pozwala na przeciągnięcie projektu graficznego i udostępnienie jego linku (który możemy zabezpieczyć hasłem) dowolnym osobom (naszemu zespołowi lub klientowi). Co ważne, osoby, którym udostępniamy nasz projekt do oceny, nie muszą być zalogowane w aplikacji. Wystarczy, że klikną link.

Po kliknięciu w link bez żadnych dodatkowych działań mogą zacząć nanosić swoje uwagi w dowolnym miejscu obszaru roboczego. Mamy możliwość odpowiadania na komentarze oraz oznaczania ich jako rozwiązane. Klienci mogą też skorzystać ze zdefiniowanych w aplikacji pytań do udzielenia feedbacku.
Jako właściciele projektu możemy zarządzać jego statusem, otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś wprowadzi zmiany oraz zarządzać komentarzami. Prosto i elegancko. Bez żadnych dodatkowych funkcji, których trzeba się uczyć.

Showly udostępnia nam trzy widoki, dzięki którym zarządzanie naszymi projektami jest pod kontrolą.

  • Widok projektów
  • Widok zadań/komentarzy
  • Workflow zadań w postaci tablicy Kanban

Dlaczego Showly jest takie dobre?

Przede wszystkim dlatego, że powstało z potrzeby i rozwiązuje realny problem. Powstało na bazie doświadczeń i opinii wielu freelancerów, projektantów i osób pracujących zdalnie. Dzięki uwzględnieniu opinii i potrzeb potencjalnych użytkowników już na etapie projektowania powstała aplikacja, dzięki której wielu osobom będzie się lepiej pracowało.
Dodatkowo Showly cechuje prostota, co sprawia, że użytkowanie jest łatwe i przyjemne. Założenie konta, stworzenie projektu i wysłanie go do innej osoby zajęło mi mniej niż 5 minut bez żadnej instrukcji. Sam fakt, że tutorial to tylko kilka zdań mówi sam za siebie.

Komunikacja jest podstawą prowadzenia projektów, pracy zespołowej i relacji klient – dostawca. Usprawnienie komunikacji z klientem pozwala skrócić czas wymiany uwag i uzyskania ostatecznej akceptacji. Przekłada się to na skrócenie całego czasu trwania projektu a w rezultacie na uzyskanie większego zadowolenia klientów.

Dodatkowym plusem jest obniżenie frustracji w zespole. Dzięki prostemu systemowi uwag i komentarzy nie trzeba poświęcać czasu na domyślanie się co druga strona miała na myśli pisząc maila.

Przyszłość współpracy leży w narzędziach do pracy zdalnej. Dzięki nim możemy pracować z ludźmi z całego świata. Zobacz też przegląd narzędzi do pracy zdalnej.