Wprowadzenie do zarządzania. Jak zbudować swój pierwszy zespół i poprowadzić swój pierwszy projekt

BEZPŁATNY MINI-KURS E-MAIL

PROJECT MANAGER:

PIERWSZE KROKI

To mini-szkolenie jest dla każdego, kto zastanawia się jak wygląda praca PM i czy zarządzanie projektami jest dla niego. Udział w tym mini szkoleniu jest całkowicie darmowy.

Dzięki informacjom z tego kursu poznasz podstawowe zagadnienia zarządzania projektami i będziesz wiedzieć czy to kierunek rozwoju właśnie dla Ciebie. Dowiesz się także jak dalej pogłębiać wiedzę w tym kierunku.

.

BEZPŁATNY MINI-KURS E-MAIL

PROJECT MANAGER:

PIERWSZE KROKI

Przez pięć kolejnych dni otrzymasz ode mnie wiadomości na podstawowe tematy związane z pracą i rozwojem project managera.

Do każdej wiadomości dołączony będzie PDF, który możesz sobie zapisać lub wydrukować by w każdej chwili do niego wrócić.

^

KROK 1 - Czym właściwie zajmuje się project manager?

Przeglądając ogłoszenia zetkniesz się z przeróżnymi stanowiskami związanymi z zarządzaniem projektami. Nawet ograniczając się wyłącznie do zarządzania w IT i tak możemy znaleźć całą masę różnych nazw stanowisk. Mamy zatem project managerów, kierowników lub menedżerów projektu, liderów projektu, scrum masterów, junior PM czy PMO. Każdy z nich czym zarządza. W pierwszym dniu kursu odpowiemy na pytanie czym w takim razie zajmuje się project manager.

^

KROK 2 - Co to jest projekt i dlaczego się nim zarządza?

W dzisiejszych czasach projekt to pojęcie raczej powszechnie znane. Robimy projekty w szkole, w pracy czy też swoje prywatne projekty po godzinach. Słyszymy o projektach artystycznych czy unijnych. Ale czy zastanawiamy się czasem czym właściwie jest projekt?

Dzisiaj zastanowimy się nad trzema rzeczami. Po pierwsze, chcę Ci opowiedzieć czym właściwie jest PROJEKT. Następnie przejdziemy do tego co to znaczy ZARZĄDZAĆ PROJEKTEM, tak byś na końcu umiał odpowiedzieć na pytanie: Czy wszystko czym zarządzamy to projekt?

^

KROK 3 - Metodyki zarządzania projektami

Wiemy już, że projekt jest to złożone przedsięwzięcie, w którym zazwyczaj bierze udział wiele osób i różne zespoły. Przedsięwzięcie to ma określony zakres, budżet i czas trwania oraz zdefiniowany cel. Zarządzanie projektem to proces, który ma doprowadzić do osiągnięcia tego właśnie celu.

Sam proces zarządzania projektem może wyglądać rónie. Przez lata wyracowano rózne standardny zarządzania odpowiednie dla róznego typu projektów i organizacji.

^

KROK 4 - Kompetencje project managera

Zarządzanie projektami to nie tylko praca z dokumentami, tabelkami i raportami. To również, a może nawet przede wszystkim praca z ludźmi. Dlatego dzisiaj rzucimy okiem na różne kompetencje, które są bardzo ważne dla managera i które są bardzo przydatne w prowadzeniu zespołów.

^

KROK 5 - Narzędzia managera

Przychodzi taka pora, gdy kartka papieru nie wystarcza do zapanowania nad bieżącymi zadaniami a komunikacja mailowa przestaje być efektywna. Aby efektywnie pracować w zespołach i na projektach, zwłaszcza zdalnych trzeba uzbroić się w odpowiednie narzędzia do zarządzania zadaniami, projektami oraz do odpowiedniej komunikacji. Wybór właściwego zestawu narzędzi bywa trudny i rzutuje na jakość pracy naszej i całego zespołu.

MINI KURS: PROJECT MANAGER PIERWSZE KROKI

dołączam do KURSU!

.